Producenci

Jaki wosk do auta będzie najlepszy? Poznaj jego rodzaje i wybierz ten idealny!

Pielęgnacja samochodu to nie tylko jego regularne mycie. Równie ważna jest dbałość o lakier i jego konserwacja. Lakiery wraz z wieloletnim użytkowaniem pojazdu, tracą często swój połysk oraz wytrzymałość. Nawet większość producentów zakłada, że dany samochód będzie używany przez mniej więcej dziesięć lat, dlatego też nie dbają o to, aby lakier był bardziej wytrzymały. Jednak są sposoby na to, aby zapobiegać jego procesom niszczenia. Dziś dowiesz się jaki wosk do auta będzie najlepszy i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Właściwości wosku samochodowego, czyli przed czym tak naprawdę ochroni Twój pojazd 

Samochody są narażone na działanie czynników zewnętrznych, które oddziałują na karoserię, przez cały rok. Ogromny wpływ na kondycję lakieru mają warunki atmosferyczne. Lato to działanie promieni UV oraz wysokie temperatury. Wiosna i jesień to częste opady deszczu oraz gradu. Z kolei zima to mróz i śnieg, które również mają ogromny wpływ na stan lakieru. Tych czynników jest wiele, dlatego też warto poświęcić czas i co kwartał gruntownie przygotować samochód na nową porę roku. Kilka godzin wytrwałości i sumiennej dokładnej pracy zaowocuje ochroną lakieru przed szkodliwymi czynnikami.

Nie tylko warunki atmosferyczne mają niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o kondycję lakieru. Wpływ ma tu również czynnik ludzki. Na parkingach, postojach i drogach jest często bardzo tłoczno i nietrudno tu o zarysowanie. Jeśli samochody stoją zbyt blisko siebie, to nawet wysiadanie i wsiadanie do samochodu, może pozostawić na lakierze ślady. Dlatego też to, jaki wosk do auta wybierzesz, będzie miało znaczenie na ochronę lakieru. 

Kolejnymi czynnikami, które mają wpływ na kondycję lakieru to czas oraz zabrudzenia. Niestety, jak wszystko, i lakier często ma określoną żywotność. Ulega on systematycznemu zużyciu, dlatego tak ważna jest jego pielęgnacja. Niebagatelny wpływ ma również pył i zanieczyszczenia, które osiadają na pojeździe podczas jazdy. Warstwa dobrej jakości wosku zabezpieczy lakier przed tymi zagrożeniami i wydłuży jego życie.

To pomoże Ci zdecydować, jaki wosk do auta będzie najlepszy

Na rynku możesz znaleźć ogromny wybór wosków, które mają różne przeznaczenie. Ich skład (a także umiejętne nałożenie) zabezpieczy lakier przed działaniem promieni UV i nie dopuszczą do płowienia lakieru. Ponadto nałożenie wosku sprawi, że sama pielęgnacja i mycie samochodu będzie łatwiejsze i szybsze. To jaki wosk do auta wybierzesz, w dużej mierze zależy od Twojego samochodu, potrzeb i efektu, jaki chcesz uzyskać. Trwałość wosku, efekt wizualny, sposób i czas potrzebny na jego aplikację czy też efekt hydrofobowy to niektóre z aspektów, które powinny być wzięte pod uwagę.

Rodzaje wosków – sprawdź, który z nich będzie właśnie dla Ciebie 

Najpopularniejsze na rynku są woski twarde. Wśród nich wyróżniają się woski firmy SOFT99, które przeznaczone są do lakierów ciemnych oraz jasnych. Na uwagę zasługują również Shiny Garage i Meguiar’s. Do tych wosków niezbędna jest ściereczka z mikrofibry lub specjalny aplikator. Woski twarde wydobywają głębię koloru lakieru oraz są dużo bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jedyna ich wada to czas, jaki musisz poświęcić na ich nałożenie. W tej kategorii wyróżnia się woski syntetyczne, naturalne oraz hybrydowe. Naturalne pozyskuje się z wosku Carnauba oraz pszczelego. Z kolei syntetyczne oparte są na technologii polimerowej. Połączeniem tych dwóch rodzajów są woski hybrydowe. 

Ponadto możesz spotkać się również z woskami w mleczku, które są mniej popularne od twardych. Ich zaletą jest łatwiejsza aplikacja dzięki płynnej formule, jednak są one mniej odporne od wosków twardych. Szybki efekt zapewnią Ci woski w atomizerze. Wystarczy spryskać nim karoserię i wypolerować ją ściereczką. Znajomość rodzajów kosmetyków samochodowych pomoże Ci zdecydować jaki wosk do auta będzie dla Ciebie najlepszy i najwygodniejszy.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 99,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl