Producenci
Promocje
303 Convertible Top Cleaning & Care Kit Vinyl
303 Convertible Top Cleaning & Care Kit Vinyl
129,00 zł 116,10 zł
szt.
303 Convertible Top Cleaning&Care Kit Fabric
303 Convertible Top Cleaning&Care Kit Fabric
185,00 zł 166,50 zł
szt.
303 Fabric CARE KIT Zestaw do Dachu Cabrio
303 Fabric CARE KIT Zestaw do Dachu Cabrio
139,99 zł 125,99 zł
szt.
303 Fabric Guard Impregnat 473 ml
303 Fabric Guard Impregnat 473 ml
89,90 zł 80,91 zł
szt.
303 Fabric/Vinyl Tonneau&ConvertibleTop Cleaner 473 ml
303 Fabric/Vinyl Tonneau&ConvertibleTop Cleaner 473 ml
49,90 zł 44,91 zł
szt.
ADBL Aio Hard 200 ml
ADBL Aio Hard 200 ml
64,89 zł 58,40 zł
szt.
ADBL Aio Soft 200 ml
ADBL Aio Soft 200 ml
64,89 zł 58,40 zł
szt.
ADBL APC  1000 ml
ADBL APC 1000 ml
34,90 zł 31,41 zł
szt.
ADBL APC 5000 ml
ADBL APC 5000 ml
79,90 zł 71,91 zł
szt.
ADBL Beetle Juice Squeezer 1000 ml
ADBL Beetle Juice Squeezer 1000 ml
36,90 zł 33,21 zł
szt.
ADBL Beetle Juice Squeezer 500 ml
ADBL Beetle Juice Squeezer 500 ml
24,90 zł 22,41 zł
szt.

Jak wyczyścić silnik ze starego oleju? Podpowiadamy!

Czyszczenie jednostki napędowej bywa niewdzięcznym zadaniem. Zwłaszcza w przypadku jej silnego zaolejenia. Dlatego też przystępując do czynności pielęgnacyjnych, należy zachować szczególną ostrożność. W innym wypadku możesz uzyskać zupełnie odwrotny efekt i doprowadzić do trwałych uszkodzeń serca samochodu. Jak zatem wyczyścić silnik ze starego oleju?

Pielęgnacja silnika na pierwszym miejscu

Dla wszystkich miłośników detailingu odpowiednio wyczyszczony silnik to jedna z pierwszorzędnych kwestii, jeśli chodzi o zachowanie estetyki auta na najwyższym poziomie. Jednakże właściwa pielęgnacja kluczowego podzespołu pojazdu to przede wszystkim ważna rzecz dla sprawności samochodu. Zwłaszcza gdy pod maską zalega zużyta ciecz eksploatacyjna. Powstaje zatem pytanie, jak wyczyścić silnik ze starego oleju?

Jak wyczyścić silnik ze starego oleju? Na początek zabezpiecz jednostkę napędową

Kluczem do sukcesu jest przygotowanie i zabezpieczenie jednostki napędowej. To szczególnie ważne, ponieważ unikniesz poważnych uszkodzeń całej instalacji elektrycznej. W tym celu nie obejdzie się bez odłączenia klemów akumulatora. Natomiast wszelkie wrażliwe podzespoły należy ochronić przy pomocy folii oraz taśmy. Mowa przede wszystkim o samym zasobniku energii oraz alternatorze.

Wskazana jest także ochrona wtyczek i złącz, cewek zapłonowych czy też skrzynki bezpiecznika. Zyskasz dzięki temu pewność, że w trakcie wykonywania czynności pielęgnacyjnych nie dojdzie do zwarcia.

Czyszczenie silnika ze starego oleju – wykorzystaj odpowiednie preparaty

Jeśli zastanawiasz się jak wyczyścić silnik ze starego oleju, musisz wiedzieć, że sama woda nie wystarczy. Do wykonania zadania konieczne jest użycie specjalnych preparatów, które skutecznie poradzą sobie ze szczególnie grubą warstwą zabrudzeń. Wśród wielu kierowców dużą popularnością cieszą się środki wykorzystujące biodegradowalną formułę. Przede wszystkim dlatego, że doskonale zwalczają zanieczyszczenia osadzone w trudnodostępnych miejscach. A co więcej, nie wpływają szkodliwie na środowisko.

Zanim w ruch pójdą środki przeznaczone do mycia silnika, jednostka napędowa musi zostać oczyszczona z widocznych zanieczyszczeń, chociażby w postaci liści. Upewnij się, że jest w pełni ostudzona. W dalszej kolejności możesz przystąpić do spryskania preparatem zabrudzonych miejsc. Aby zadziałał skutecznie, odczekaj kilka chwil przed spłukaniem detergentu do momentu zneutralizowania nieczystości. W tym czasie przy użyciu specjalnych pędzli detailingowych warto wzruszyć brud.

Jak wyczyścić silnik ze starego oleju? Nie zapominaj o płukaniu i suszeniu 

Kolejnym etapem jest spłukanie użytego środka, a także osuszenie jednostki napędowej. Jak wobec tego wyczyścić silnik ze starego oleju? Możesz w tym celu wykorzystać wodę z węża ogrodowego. Warunkiem jest oczywiście wcześniejsze zabezpieczenie elektrycznych podzespołów. Duża część osób korzysta też z myjki ciśnieniowej.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak sięgnięcie po niewielki opryskiwacz. To bez wątpienia gwarancja skuteczności i precyzyjnego działania, dzięki czemu nie musisz martwić się o zalanie elektryki. Dodatkowo do zebrania wszelkich pozostałości, warto posłużyć się ręcznikiem wykonanym z mikrofibry.

Ostatni krok to osuszenie silnika. Czynność można wykonać kilkoma sposobami. Najszybszą metodą jest zastosowanie sprężonego powietrza. Natomiast jeśli nie masz do niego dostępu, wystarczy odczekać kilka godzin, aż jednostka napędowa samoczynnie wyschnie.

Po zakończeniu prac związanych z czyszczeniem silnika ze starego oleju zaleca się, aby skrupulatnie oczyścić pozostałe elementy, chociażby w postaci zacisków akumulatora. Dbanie o każdy, nawet najmniejszy detal, ma w końcu ogromne znaczenie dla zachowania pełnej czystości i sprawności jednostki napędowej. Natomiast jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z likwidacją olejowych zanieczyszczeń, zleć zadanie profesjonalistom.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 99,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl