Producenci

Czym umyć szyby w samochodzie? Poznaj sposoby na ich skuteczną pielęgnację

Czystość szyb to niezwykle ważny element w pielęgnacji samochodu. Nie tylko wpływa na ogólną estetykę pojazdu. Dokładnie umyte i zabezpieczone zapewniają doskonałą widoczność w bardzo trudnych warunkach, zapewniając tym samym bezpieczeństwo podczas jazdy. Smugi i zacieki, zanieczyszczenia oraz osiadający na ich powierzchni kurz mogą ograniczać pole widzenia. Dlatego tak ważne jest utrzymanie ich w dobrym stanie. Czym umyć szyby w samochodzie, aby zapewnić sobie doskonałą widoczność w trakcie podróżowania?

Usuwanie zabrudzeń za pomocą środków do czyszczenia i glinki

Podstawową zasadą detailingu jest odpowiednie przygotowanie powierzchni do zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli zastanawiasz się, czym umyć szyby w samochodzie, na początku powinieneś dokładnie oczyścić je z lekkich zabrudzeń, takich jak kurz oraz pył. Najlepiej sprawdzą się do tego tradycyjne preparaty do czyszczenia – płyny do szyb lub aktywna piana oraz miękkie ściereczki z mikrofibry. Uciążliwe plamy z oleju, osady metaliczne, ptasie odchody, żywicę i soki z drzew usuniesz, używając specjalnie przeznaczonych do tego celu środków do głębokiego czyszczenia. Możesz też wykorzystać miękką glinkę. Pocierając nią powierzchnię szyby, zbierzesz wszystkie resztki zabrudzeń. Dzięki temu będzie ona gładka i gotowa do dalszych zabiegów.

Czym umyć szyby w samochodzie, aby pozbyć się „waterspotów”?

Częstym problemem, z jakim zmagają się właściciele podczas czyszczenia auta, jest waterspot. Są to charakterystyczne, białe zacieki, powstałe na skutek osadów mineralnych. Trudno usunąć je tradycyjnym płynem do szyb. W kwestii tego, czym umyć szyby w samochodzie, aby pozbyć się tych zabrudzeń, wykorzystaj specjalistyczne produkty, na bazie silnie działających substancji aktywnych. Przeznaczone są wyłącznie do czyszczenia zacieków po twardej wodzie oraz zanieczyszczeń mineralnych. Znajdziesz je w naszym asortymencie.

Polerowanie szyb w samochodzie

Ograniczona widoczność podczas jazdy jest często wynikiem powstałych na szybach zarysowań. Duża ilość pyłu, rzadka wymiana wycieraczek, czy niewłaściwe czyszczenie powodują, że na powierzchni pojawiają się uszkodzenia. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby się ich pozbyć. Do usunięcia rys najlepiej sprawdzą się pasty oraz preparaty do polerowania. Niwelują skazy powstałe na szybach, dzięki czemu ich powierzchnia jest gładka i jednolita. Tworzą również powłokę ochronną, która zabezpiecza przed powstawaniem nowych zarysowań.

Niewidzialna wycieraczka – skuteczna ochrona hydrofobowa szyb

Dokładnie umyte, wypolerowane i odtłuszczone szyby warto zabezpieczyć dodatkową, trwałą powłoką, tzw. niewidzialną wycieraczką. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się preparat o właściwościach hydrofobowych, który zapobiega gromadzeniu się wody na ich powierzchni. W kwestii tego, czym umyć szyby w samochodzie, środek ten doskonale sprawdza się podczas jazdy w deszczową pogodę. Nie tylko wspomaga pracę wycieraczek, ale przy odpowiedniej prędkości może je skutecznie zastąpić. Niewidzialna wycieraczka sprawia, że strugi wody natychmiast spływają z tafli pod wpływem wiatru oraz pędu powietrza. To z kolei wpływa na poprawę widoczności na drodze, zwiększając komfort i bezpieczeństwo w trakcie podróży. Ponadto niewidzialna wycieraczka tworzy na powierzchni szyb ochronną warstwę. Zabezpiecza ona taflę przed uszkodzeniami, a także ułatwia usuwanie z niej szronu oraz zanieczyszczeń. Warto więc posiadać ten preparat w wyposażeniu swojego samochodu. Szeroki wybór środków do pielęgnacji szyb o właściwościach hydrofobowych znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Domowe środki do mycia szyb – czy to dobry pomysł?

Mówi się, że sprawdzone, domowe sposoby są najlepszym rozwiązaniem w każdym przypadku. Czy na pewno? Jeśli zastanawiasz się, czym umyć szyby w samochodzie, lepiej unikaj tanich preparatów do czyszczenia, które stosujesz na co dzień. Przede wszystkim zawierają one w swoim składzie amoniak. Choć jest skuteczny w walce z uporczywymi zabrudzeniami, jego działanie może mieć bardzo negatywny wpływ na spryskane nim powierzchnie. Stosując je do czyszczenia samochodu, możesz nieświadomie uszkodzić taflę szyb, pióra wycieraczek, uszczelki, a także elementy deski rozdzielczej. Korzystając z profesjonalnych środków do czyszczenia, masz pewność, że są one w pełni bezpieczne dla wszystkich materiałów.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 99,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl