Skórzana tapicerka w aucie nie bez przyczyny cieszy się pokaźnym gronem sympatyków – jest stylowa, odporna na zabrudzenia i niezwykle trwała. Warto jednak zaznaczyć, że wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Czym czyścić skórę w aucie, by nawet po latach wyglądała jak nowa? Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci najlepiej zadbać o skórę i pozwolą skutecznie pozbyć się z niej nawet uciążliwych zabrudzeń.
Jak często czyścić skórę w samochodzie?
Regularna pielęgnacja skóry w aucie to najlepszy sposób na to, by długo zachowała ona doskonały wygląd i swoje cenne właściwości. Eksperci zalecają, by czyścić i konserwować tapicerkę nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Systematyczne zabiegi nie tylko sprawią, że skóra będzie prezentowała się znakomicie, ale też skutecznie zabezpieczą ją przed odbarwieniami i uszkodzeniami.
Czyszczenie skórzanej tapicerki zacznij od odkurzania
Pamiętaj, że zanim przystąpisz do czyszczenia skórzanej tapicerki specjalnymi preparatami, to jej powierzchnię należy dokładnie odkurzyć. To bardzo ważna czynność, która jest niestety pomijana przez wielu kierowców. Dlaczego to istotne? Jeśli podczas czyszczenia na skórze obecne będą drobinki piasku i luźne zabrudzenia, to może skończyć się to niepożądanymi zarysowaniami.
Czym czyścić skórę w aucie?
Czym czyścić skórę w aucie, by zachowała ona swój wygląd i właściwości? Najlepszym rozwiązaniem będą specjalne preparaty. Na rynku znajdziesz szeroki wybór środków, które skutecznie usuną zabrudzenia, a przy tym nie odbarwią materiału i nie wpłyną negatywnie na jego strukturę. Oto kilka preparatów, które warto polecić:
– ADBL Leather Cleaner – środek czyszczący stworzony na bazie naturalnych składników,
– RR Customs LEATHER SOFT – skuteczny preparat czyszczący, który z powodzeniem usunie również niechciane zapachy, np. woń potu czy dymu papierosowego,
– Meguiar's Gold Class Rich Leather Cleaner & Conditioner – środek typu 2w1, który nie tylko wyczyści, ale i odżywi skórzaną tapicerkę,
– CleanTech Leather Cleaner – uniwersalny preparat, który powinien poradzić sobie z zabrudzeniami różnego typu.
Uporczywe plamy na skórzanej tapicerce – jak się ich pozbyć?
Niestety na tapicerce pojawiają się niekiedy uporczywe plamy, które wymagają nieco silniejszych środków. Czym czyścić skórę w aucie, by skutecznie pozbyć się takich zabrudzeń? Dobrym rozwiązaniem może okazać się środek Meguiar's Gold Class Leather &Vinyl Cleaner, który poradzi sobie nawet ze śladami po ketchupie, kawie czy szmince. Znakomitym preparatem do silnych zabrudzeń jest również Gliptone GT14. To rozpuszczalnik, który usunie ślady po barwnikach odzieżowych, smarze, gumie czy oleju.
Jak zakonserwować skórę w aucie?
Czyszczenie skórzanej tapicerki to tylko jeden z kroków, które warto uwzględnić w bieżącej pielęgnacji. Jeśli zależy Ci na tym, by skóra długo prezentowała się efektownie, zadbaj też o jej odżywienie i konserwację. Na rynku znajdziesz szeroki wybór preparatów, które zmiękczą tapicerkę i zabezpieczą ją przed wodą, brudem, promieniami UV czy wysychaniem.
Prawdziwym hitem na rynku kosmetyków samochodowych są również specjalne powłoki kwarcowe. Nałożone po czyszczeniu skóry w aucie, stworzą na niej zaawansowaną warstwę ochronną. Doskonale zabezpieczy to tapicerkę przed przetarciami, plamami, przebarwieniami i promieniami słonecznymi. Nowoczesne powłoki kwarcowe proponuje Ci między innymi marka CarPro.
Jak dbać o skórę ciemną, a jak o jasną?
Choć wiele środków do pielęgnacji i czyszczenia skóry w aucie ma charakter uniwersalny, to ciekawym rozwiązaniem są również preparaty dedykowane materiałom o konkretnej barwie. Znajdziesz wśród nich np. praktyczne zestawy do kompleksowej pielęgnacji skór jasnych i ciemnych.
Pielęgnacja skóry w samochodzie jest stosunkowo prosta. Warto jednak pamiętać, że należy przeprowadzać ją regularnie – pozwoli to nie tylko usunąć codzienne zabrudzenia, ale też zabezpieczyć tapicerkę przed uciążliwymi plamami. Jeśli rozglądasz się za preparatami, które pomogą Ci właściwie zadbać o skórę w aucie, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czekają na Ciebie zarówno środki do pielęgnacji bieżącej, jak i kosmetyki stworzone z myślą o uporczywych zabrudzeniach.