Producenci

Aktywna piana: ile czekać na spłukanie? Krótki poradnik, jak używać tego środka

Któż nie chciałby, aby jego samochód był zawsze czysty i zadbany? Jednak często mycie samochodu to proces czasochłonny i dosyć drogi. Do tego dochodzi dokładne doczyszczanie felg i karoserii, na które trzeba poświęcić dodatkowy czas. Jednak jest na to sprawdzony sposób, czyli aktywna piana. Ile czekać i jak jej używać? W jaki sposób ta metoda działa? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpisu. 

Czym jest aktywna piana? Krótkie wyjaśnienie

To bardzo skoncentrowany preparat używany do mycia aut za pomocą myjki wysokociśnieniowej. W skład aktywnej piany wchodzą produkty, które bardzo silnie oddziałują na tłuste zabrudzenia. Jednocześnie ten środek, mimo że jest bardzo silny, to nie niszczy karoserii. Wszelkie zanieczyszczenia miękną pod wpływem aktywnej piany i dzięki temu łatwo odchodzą z lakieru. Jest ona również świetnym środkiem czyszczącym, który przygotuje Twój samochód do dalszego mycia i zabiegów pielęgnacyjnych. Często również aktywnej piany używa się do mycia wstępnego, zwłaszcza jeśli samochód jest bardzo zabrudzony.

W jaki sposób działa aktywna piana? Ile czasu należy poczekać?

Ten środek pomoże Ci w szybki i skuteczny sposób pozbyć się widocznych zanieczyszczeń.  Dzięki regularnemu stosowaniu aktywnej piany, samochód nie będzie wymagał gruntownego czyszczenia. Jednak w przypadku dużych zabrudzeń błotem, np. w przypadku samochodów terenowych, może ona się okazać niewystarczająca. Najlepiej jest jej użyć przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej oraz pianownicy. Tego rodzaju wstępne usunięcie błota i kurzu, lepiej przygotuje auto na kolejne etapy mycia. Aktywna piana rozpuszcza zabrudzenia, dzięki czemu z łatwością odpadają one od samochodu. Ile czekać, zanim aktywna piana zacznie działać? Zazwyczaj cały proces trwa kilka minut, ale dokładniej opiszemy to w kolejnym akapicie. 

Aktywna piana: ile czekać i jak ją nakładać?

Aktywna piana nie pomoże na zabrudzenia, jeśli nie będziesz wiedział, w jaki sposób ją nakładać. Do tego preparatu niezbędna jest pianownica, która dołączona jest do myjki ciśnieniowej. Aktywną pianę nakłada się pod ciśnieniem, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości. Jak działa aktywna piana? Ile czekać na efekty? Mycie samochodu tym preparatem przebiega w trzech etapach: nałożenie piany, mycie przy pomocy myjki oraz osuszenie pojazdu.

Niebagatelne znaczenie ma miejsce, od którego zaczniesz nakładanie piany. Najpierw zaczyna się ją aplikować od dolnej części samochodu, a następnie idąc do góry, należy skończyć na dachu. Kolejny krok to mycie wysokociśnieniowe. Dzięki temu zabiegowi brud z samochodu zostanie zmiękczony i łatwiej odpadnie. Tu również istotna jest kolejność: zacznij od dołu i kieruj myjkę ku górze. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ progi i felgi auta to często najbrudniejsze miejsca.

Pamiętaj, żeby nakładać preparat na suchą i nienagrzaną karoserię, inaczej nie zadziała on tak, jak powinien. Jaki jest następny krok przy nakładaniu środka, jakim jest aktywna piana? Ile czekać na jej spłukanie? Zmyć ją należy wtedy, gdy przestanie być puszysta i zacznie już powoli spływać z powierzchni pojazdu. Do jej całkowitego spłukania najlepiej użyć myjki ciśnieniowej i wody. Lepszy efekt uzyskasz, jeśli do tego użyjesz ciepłej wody. Ostatni etap to wysuszenie pojazdu, dzięki czemu zapobiegniesz powstawaniu smug na karoserii. 

Po raz pierwszy kupujesz aktywną pianę? Sprawdź, na co zwrócić uwagę 

Przede wszystkim taki produkt powinien nie tylko dokładnie oczyścić karoserię, ale również zabezpieczyć lakier na przyszłość. Dobrej jakości aktywna piana, np. Shiny Garage lub Meguiar’s, musi również porządnie wyczyścić pył, zabrudzenia pochodzenia organicznego czy też substancje oleiste. Warto również wybrać środek, który będzie wygodny. Najlepszy będzie taki, który możesz od razu podłączyć do pianownicy i nie trzeba go dodatkowo rozcieńczać. Aktywna piana z silnymi właściwościami myjącymi pozwoli Ci również na mycie przyczep i łodzi, dzięki czemu będzie bardziej uniwersalna.

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 99,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl